Özellikleri ve Avantajları

Trimble GCS900 3 boyutlu Tesviye Kontrol Sistemi, toplu kazı projeleri için standart kepçe veya boşaltma kepçeleri ile ekskavatörlere monte edilebilir. GCS900 ayrıca boşaltma döndürücü ataşmanları da destekler.

 • GNSS ya da toplam istasyonları kullanabilen esnek bir sistemle herhangi bir ortamda çalışın
 • Kepçe dişlerinin hassas 3 boyutlu konumunu ölçmek için iki GNSS alıcı ve katı hal açı sensörünü kullanın
 • Olağanüstü doğruluk için toplam istasyon tabanlı bir sistem kullanın
 • GPS, GLONASS ve Galileo sinyallerini takip edin
 • Opsiyonel AS455 Dalgıç Muhafazaları ile açı sensörünün etrafında su geçirmez bir conta ile ıslak inşaat çalışmalarında kullanın
 • Karmaşık görevleri hızlı bir şekilde gerçekleştirin ve hassas 3 boyutlu konumlandırma ile bitirme eğimlerini kolaylaştırın
 • Ekskavatörün boma dik olmayan bir eğimde kazı yaptığı V-hendeklerini ve işlemlerini şekillendirmek için boşaltma kepçeli ekskavatörlerde sistemi kullanın

Gelişmiş Ölçüm Modülü

Ölçülen her noktaya ilişkin ilave bilgiler kullanarak daha iyi kararlar verin. Örneğin, fotoğraflar, boyutlar, koşullar ve malzeme türü bir özellik hakkında daha fazla değerli bilgi sağlar.

Yol Modülü

Tüm yol istifleme ihtiyaçlarınız için tek çözüm – karayolu özelliklerinden özel taban seviyelerine uzanan yakalama noktaları. Seçilen bir işe yönelik tam güzergah geometrisi, kilometre eşitlikleri, genişlik geçişleri ve çoklu yol bilgilerini içerir. Ayrıca kot kontrol işlevleri uygulama kontrollerini ve kalite kontrolünü kolayca gerçekleştirmenizi sağlar.

Uygulamalar

SCS900, basitten komplekse çok çeşitli konumlandırma görevleri için uygundur.

 • İlk saha ölçümü ve orijinal zemin seviyelerinin doğrulanma işlemlerini gerçekleştiren GPS veya Total Station işlemleri için saha kontrol ünitesini kurun ve kontrol edin.
 • Mevcut saha özelliklerini ölçün ve tespit edin
 • Tasarım yüksekliklerine ve tolerans değerlerine karşı bitmiş zemini ve uygulanan malzeme kalınlığını kontrol edin
 • İlerlemeyi ve malzeme yığını hacimlerini kontrol edin
 • Hafriyat için kazıkla belirleme, yana eğim, yakalama noktaları, yollar, tesisatlar, bitmiş zemin, dolgular ve yapılara ilişkin işlemleri gerçekleştirin
 • Kazı ve tesviye işlemleri için kalite kontrolünü yönetin, izleyin ve gerçekleştirin
 • Uygulama ölçümlerini değerlendirin ve müşteri onayı ve ödeme için yüksek kaliteli raporlar oluşturun
Teknik Bilgiler

SCS900, saha konumlandırma görevleri için Trimble TSC3 Kontrol Ünitesi üzerinde çalışır. Aynı zamanda Trimble Saha Konumlandırma Sistemi portföyüne ve bir dizi konumlandırma sensörüne de güç verir:

Entegre

Trimble Saha Mobil Sistemi

Bir kamera, kontrol ünitesi  ve akıllı telefonu tek bir hafif cihazda birleştiren, hepsi bir arada Saha Mobil Sistemi, sahada ihtiyacınız olan tek cihazdır.

Trimble TSC3 Kontrol Ünitesi

Alan ölçümü, kazıkla belirleme ve kot kontrol işlemleri için üst düzey bir çalışma ürünü olan TSC3, süpervizörlere, ustalara, kot kontrolörlerine ve saha mühendislerine saha işlemlerinin tamamını kontrol etme imkanı verir.

SPS730 ve SPS930 Universal Total Station

Diğerlerine benzemez. Trimble Universal Total Station, hassas tesviye, serim, yığma ve saha ölçümleri bakımından doğruluk, menzil ve güvenilirlik alanlarında endüstride lider konumdadır.

Saha Konumlandırma Sistemleri Temel Kiti

GPS teknolojisine aşina olmayan kot kontrolörleri, saha mühendisleri veya yükleniciler için bütçeye uygun fiyat etiketi ile kanıtlanmış Trimble kalitesi ve doğruluğu.